مشاور سرمایه‌گذاری آوای آگاه

هفته کم رمق صندوق‌های سهامی و طلا

در هفته پایانی خردادماه ۱۴۰۲، بازار سرمایه روندی نزولی را سپری کرد. شاخص کل بورس از ۲۱۸۵۱۳۰ به ۲۱۷۳۸۹۳ واحد رسید و کاهش ۰.۵درصدی را تجربه کرد.

به گزارش آوای آگاه؛ میانگین بازدهی صندوق های سهامی قابل معامله در بورس در آخرین هفته از خردادماه، ۰.۹-درصد بوده که تاییدکننده روند اصلاحی آنها در هفته اخیر است. در جدول زیر، بازدهی هفتگی صندوق‌های سرمایه‌گذاری ETF را بررسی می‌کنیم:

توجه: بازدهی صندوق‌های قابل معامله براساس قیمت معامله شده حساب شده و ملاک بازدهی آنها NAV نبوده است.

11

معرفی پر بازده‌ترین و کم بازده‌ترین صندوق‌های هفته

با مشاهده جدول بالا متوجه می‌شویم در بین صندوق‌های سهامی، سه صندوق مدیر، زرین و آرام بیشترین بازدهی را به خود اختصاص داده‌اند و همچنین بیشترین اصلاح متعلق به صندوق‌های رماس، وبازار و دارا یکم بوده است. در جدول زیر به بررسی تفکیک صنایع موجود در پرتفوی این صندوق‌ها می‌پردازیم:

ترکیب پرتفو​​​​​​​

در هفته اخیر، صندوق‌های سهامی به تبع اصلاح بازار و شاخص کل بورس، عملکردی نزولی داشتند. اخبار ضد و نقیض سیاسی پیرامون توافق و همچنین نوسانات روزانه دلار، موجب کاهش ارزش معاملات خرد شده و به نظر می‌رسد بازار در حال فکر کردن به منظور تصمیم‌گیری میان مدت است.

3

میانگین حباب قیمتی

موضوع دیگری که در زمینه صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل بررسی بوده، میانگین حباب قیمتی آنها طی دوره‌های مختلف است. حباب قیمتی به معنی اختلاف قیمت پایانی از ارزش خالص دارایی‌های صندوق (NAV) است که در جدول زیر برای دوره ۳۰ روز کاری محاسبه شده و نشان‌دهنده تفاوت عملکرد بازارگردانی صندوق‌ها است. در جدول زیر، میانگین حباب قیمتی ۳۰ روز کاری گذشته برای صندوق‌های سهامی نامبرده محاسبه شده است.

حباب قیمتی

مطالب مشابه

کم رمقی صندوق‌های سهامی در آخرین هفته از آبان ماه

  • 5 روز پیش
آزاد

روند کم رمق صندوق‌های سهامی در هفته چهارم آبان ماه

  • 13 روز پیش
آزاد

بررسی بازدهی صندوق‌ها در سومین هفته از آبان ماه

  • 20 روز پیش
آزاد

کدام صندوق‌ها بیشترین ارزش معاملاتی را به خود اختصاص داده‌اند؟

  • 1 ماه پیش
آزاد

هفته کم رمق صندوق‌های سهامی

  • 1 ماه پیش
آزاد

دیدگاه کاربران