مشاور سرمایه‌گذاری آوای آگاه

هفته کم حجم و کم رمق صندوق‌های سهامی و کالایی

در هفته ابتدایی تیرماه ۱۴۰۲، بازار سرمایه روندی نزولی را سپری کرد. شاخص کل بورس از ۲۱۷۴۰۰۱ به ۲۱۵۳۴۱۰ واحد رسید و کاهش ۰.۹درصدی را تجربه کرد.

به گزارش آوای آگاه؛ میانگین بازدهی صندوق‌های سهامی قابل معامله در بورس در هفته ابتدایی تیرماه، ۰.۶درصد بوده که تاییدکننده روند اصلاحی آنها در هفته اخیر است. در جدول زیر، بازدهی هفتگی صندوق‌های سرمایه‌گذاری ETF را بررسی می‌کنیم:

توجه: بازدهی صندوق‌های قابل معامله براساس قیمت معامله شده، حساب شده و ملاک بازدهی آنها NAV نبوده است.

11

معرفی پر بازده‌ترین و کم بازده‌ترین صندوق‌های هفته

با مشاهده جدول بالا متوجه می‌شویم که در بین صندوق‌های سهامی، سه صندوق فیروزه، توان و ثمین بیشترین بازدهی را به خود اختصاص داده‌اند و همچنین بیشترین اصلاح متعلق به صندوق‌های افق ملت، فراز و دارا یکم بوده است. در جدول زیر به بررسی تفکیک صنایع موجود در پرتفوی این صندوق‌ها می‌پردازیم:

12

در جدول زیر، بازدهی ماهانه صندوق‌های سهامی قابل معامله را مشاهده می‌کنیم که در یک ماه اخیر بازدهی تمام آنها منفی بوده و در این بین، تنها صندوق آساس سقف اردیبهشت ماه خود را پس گرفته و بازدهی مثبتی را کسب کرده است.

13

میانگین حباب قیمتی

موضوع دیگری که در زمینه صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل بررسی بوده، میانگین حباب قیمتی آنها طی دوره‌های مختلف است. حباب قیمتی به معنی اختلاف قیمت پایانی از ارزش خالص دارایی‌های صندوق (NAV) است که در جدول زیر برای دوره ۳۰ روز کاری محاسبه شده و نشان‌دهنده تفاوت عملکرد بازارگردانی صندوق‌ها است. در جدول زیر، میانگین حباب قیمتی ۳۰ روز کاری گذشته برای صندوق‌های سهامی نامبرده محاسبه شده است.

14​​​​​​​

 

مطالب مشابه

کم رمقی صندوق‌های سهامی در آخرین هفته از آبان ماه

  • 5 روز پیش
آزاد

روند کم رمق صندوق‌های سهامی در هفته چهارم آبان ماه

  • 13 روز پیش
آزاد

بررسی بازدهی صندوق‌ها در سومین هفته از آبان ماه

  • 20 روز پیش
آزاد

کدام صندوق‌ها بیشترین ارزش معاملاتی را به خود اختصاص داده‌اند؟

  • 1 ماه پیش
آزاد

هفته کم رمق صندوق‌های سهامی

  • 1 ماه پیش
آزاد

دیدگاه کاربران