مشاور سرمایه‌گذاری آوای آگاه

کدام صندوق‌ها بیشترین ارزش معاملاتی را به خود اختصاص داده‌اند؟

در هفته دوم آبان ماه ۱۴۰۲، بازار سرمایه روندی نزولی و کم حجم را سپری کرد. میانگین بازدهی صندوق‌های سهامی قابل معامله در بورس نیز در این هفته ۰.۳-درصد بوده که تاییدکننده روند کم رمق آن‌ها در هفته اخیر است.

به گزارش آوای آگاه؛ در هفته دوم آبان ماه ۱۴۰۲، بازار سرمایه روندی نزولی و کم حجم را سپری کرد. شاخص کل بورس از ۱۹۹۴۹۷۹ به ۱۹۷۰۵۱۹ واحد رسید و کاهش ۱.۲۲درصدی را تجربه کرد. میانگین بازدهی صندوق‌های سهامی قابل معامله در بورس نیز در این هفته ۰.۳-درصد بوده که تاییدکننده روند کم رمق آن‌ها در هفته اخیر است. در جدول زیر، بازدهی هفتگی صندوق‌های سرمایه‌گذاری ETF را بررسی می‌کنیم:

4

توجه: بازدهی صندوق‌های قابل معامله براساس قیمت معامله شده حساب شده و ملاک بازدهی آنها NAV نبوده است.

معرفی پربازده‌ترین و کم بازده‌ترین صندوق‌های هفته

با مشاهده جدول بالا متوجه می‌شویم در بین صندوق‌های سهامی، سه صندوق الماس، افق ملت و پتروما بیشترین بازدهی را به خود اختصاص داده‌اند و بیشترین اصلاح متعلق به صندوق‌های زرین، شتاب و پالایش بوده است. در جدول زیر به بررسی تفکیک صنایع موجود در پرتفوی این صندوق‌ها می‌پردازیم:

3

میانگین حباب قیمتی

موضوع دیگری که در زمینه صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل بررسی است، میانگین حباب قیمتی آن‌ها طی دوره‌های مختلف است. حباب قیمتی به معنی اختلاف قیمت پایانی از ارزش خالص دارایی‌های صندوق (NAV) بوده که در جدول زیر برای دوره ٣٠ روز کاری محاسبه شده و نشان‌دهنده تفاوت عملکرد بازارگردانی صندوق‌ها است. در جدول زیر، میانگین حباب قیمتی ٣٠ روز کاری گذشته برای صندوق‌های سهامی نامبرده محاسبه شده است.

2

میانگین ارزش معاملات هفتگی صندوق‌های سهامی

موضوع دیگری که برای سرمایه‌گذاران در انتخاب صندوق مورد نظر اهمیت دارد، جریان نقدینگی است که در دوره‌های مختلف در صندوق جریان دارد. در جدول زیر، صندوق‌هایی که بیشترین میانگین ارزش معاملات روزانه در هفته اخیر داشته‌اند را مشاهده می‌کنید. صندوق‌های اهرم، شتاب، آگاس، توان و پتروآگاه بیشترین ارزش معاملاتی را به خود تخصیص داده‌اند.

1

مطالب مشابه

کدام صندوق‌ها بیشترین بازدهی را در اولین هفته از آذرماه کسب کردند؟

  • 7 روز پیش
آزاد

کم رمقی صندوق‌های سهامی در آخرین هفته از آبان ماه

  • 14 روز پیش
آزاد

روند کم رمق صندوق‌های سهامی در هفته چهارم آبان ماه

  • 21 روز پیش
آزاد

بررسی بازدهی صندوق‌ها در سومین هفته از آبان ماه

  • 1 ماه پیش
آزاد

دیدگاه کاربران