جریان نقدینگی بورس طی هفته چهارم اسفندماه/ استقبال گرم حقیقی‌ها از بازار در پایانی‌ترین هفته از فصل سرما

طی هفته چهارم اسفندماه، برآیند ورود و خروج پول خرد بازار سرمایه پس از دو هفته منفی ماندن، مثبت شد. در این هفته شاهد ورود بیش از 1,1 همت نقدینگی از سوی حقیقی‌ها به بازار بودیم.

به گزارش آوای آگاه؛ در چهارمین هفته از اسفندماه، بیش از 1,1 همت نقدینگی از سوی حقیقی‌ها به بازار وارد شد.

 

کل هفتگی

معرفی صنایع و نمادها با بیشترین جذب پول خرد

بیشترین ورود پول خرد در صنعت شرکت‌های چند رشته‌ای صنعتی ثبت شد. صنایع فعالیت‌های کمکی به نهادهای مالی واسط، ماشین آلات و تجهیزات، مخابرات، سایر محصولات کانی غیرفلزی، رایانه و فعالیت‌های وابسته به آن، واسطه‌گری‌های مالی و پولی، هتل و رستوران، خرده فروشی و اطلاعات و ارتباطات نیز در رتبه‌های بعدی ورود پول خرد قرار گرفتند.

 

صنعت
 

صنعت شرکت‌های چند رشته‌ای صنعتی که در صدر بیشترین ورود پول خرد قرار گرفت، شاهد تزریق بالغ بر 1,9 همت نقدینگی از سوی حقیقی‌ها بود. قدرت ورود پول خرد به این صنعت نسبت به هفته قبل 158 برابر بود. این دومین هفته متوالی است که شاهد مثبت شدن تراز پول خرد این صنعت بودیم.

 

چند رشته‌ای

 

رتبه دوم بیشترین ورود پول خرد به صنعت فعالیت‌های کمکی به نهادهای مالی واسط اختصاص داشت. تراز پول خرد این صنعت برای دومین هفته پیاپی مثبت ماند، اما قدرت ورود پول خرد به آن 62درصد بیشتر از هفته سوم اسفندماه بود.

 

نهادهای مالی

 

صنعت ماشین آلات و تجهیزات در حالی رتبه سوم بیشترین ورود پول خرد را کسب کرد که در هفته سوم اسفندماه شاهد خروج نقدینگی خرد از آن بودیم.

 

تجهیزات

 

از بین نمادها پس از وکغدیر که عرضه اولیه شد و بیشترین نقدینگی را به سمت خود کشید، نمادهای گلدیراح، بورس، اهرم، طلا، اخابر، وآذر، دارا یکم، توان و داریک صدرنشین ورود پول خرد بودند.

 

نمادها

صنایع و نمادهایی که بیشترین خروج پول خرد را متحمل شدند

صنعت صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله در صدر عمده‌ترین خروج پول خرد قرار داشت. بعد از آن، صنایع خودرو و ساخت قطعات، ماشین آلات و تجهیزات، محصولات شیمیایی، فلزات اساسی، فرآورده‌های نفتی، محصولات غذایی و آشامیدنی، سرمایه‌گذاری‌ها، اوراق تامین مالی و بانک‌ها و موسسات اعتباری متحمل خروج نقدینگی حقیقی شدند.
صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله که در هفته سوم اسفندماه شاهد تزریق پول خرد بود، طی هفته چهارم اسفندماه متحمل خروج قابل اعتنای پول خرد شد؛ رقمی در حدود 1,4 همت.

 

صندوق
 

خودرو و ساخت قطعات، رتبه دوم بیشترین خروج پول خرد را کسب کرد. تراز پول خرد این صنعت برای دومین هفته پیاپی منفی شد، اما شدت خروج پول خرد از آن 8 برابر هفته سوم اسفندماه بود.

 

خودرو

 

سومین صنعتی که در هفته گذشته متحمل بیشترین خروج پول خرد شد، ماشین آلات و دستگاه‌های برقی بود. با اینکه تراز پول خرد این صنعت برای دومین هفته متوالی منفی شد، اما شدت خروج نقدینگی حقیقی از آن 58 برابر هفته سوم اسفندماه بود.

 

دستگاه برقی

 

در بین نمادها پالایش، بکابل، خاور، اعتماد، افران، کارا، خودرو، کیان، همای و کمند متحمل بیشترین خروج پول خرد شدند.

مطالب مشابه

هولوکاست بورسی!

  • گزارش روز
  • 18 ساعت پیش
عادی

زهر سیاست و رگ سرد بازار

  • گزارش روز
  • 2 روز پیش
عادی

بورس در اردیبهشت ماه/ ریزش بهای 70 تا 80درصدی صنایع و نمادها

  • گزارش روز
  • 2 روز پیش
آزاد

جریان نقدینگی بازار در هفته اول خردادماه/ چرخش مالکیت بازار به سمت حقوقی‌ها

  • گزارش روز
  • 2 روز پیش
آزاد

وقایع‌نگاری از بازار در هفته اول خردادماه/ بورس از رمق افتاد

  • گزارش روز
  • 2 روز پیش
آزاد

دیدگاه کاربران