بهره‌برداری از دو طرح توسعه‌ای «جم پیلن» در 1402

مدیر برنامه‌ریزی و سیستم‌های شرکت پتروشیمی جم پیلن در حاشیه مجمع عمومی عادی سالیانه این شرکت توضیح داد: جم پیلن تمام تلاش خود را می‌کند تا فاز 1 خالص‌سازی را در نیمه سال 1402 و فاز 2 خالص‌سازی را در پایان سال جاری به بهره‌برداری برساند.

به گزارش آوای آگاه؛ اصغر حق پناه، مدیر برنامه‌ریزی و سیستم‌های شرکت پتروشیمی جم پیلن در مورد تداوم درآمد غیرعملیاتی در این شرکت گفت: جم پیلن به صورت سنواتی سود خود را تقسیم می‌کند و درآمد غیرعملیاتی، نقدینگی‌ای است که طی دوره از محل فروش ایجاد و در هر مجمع به عنوان سود غیرعملیاتی تقسیم می‌شود. همکاران ما در امور مالی شرکت سعی می‌کنند به بهترین نحو در سرمایه‌گذاری‌های کوتاه مدت مالی حداکثر Gain را برای سهامداران بگیرند. به طور حتم این نرخ تابع نرخ سرمایه‌گذاری سالیانه در بانک‌ها است که اگر مجمع برای سال‌های آتی افزایش سرمایه‌ای تصویب کند، در آن استفاده می‌شود. در غیر اینصورت تقسیم می‌شود.

وی ادامه داد: به طور حتم سود غیرعملیاتی همچنان ادامه‌دار خواهد بود، اما کاهش و افزیش آن تابع حجم فروش و نرخ‌های سالیانه است.

حق پناه درمورد نرخ خوراک جم پیلن توضیح داد: عمده خوراک جم پیلن از پتروشیمی جم دریافت می‌شود و نرخ آن براساس فرمول تعیین شده در قرارداد بوده که فرمولی بسیار مهم است و دولت آن را تعیین می‌کند و در حال حاضر با نرخ 28500 محاسبه می شود.

مدیر برنامه‌ریزی و سیستم‌های جم پیلن درمورد میزان پیشرفت طرح های توسعه‌ای شرکت افزود: فعلا دو طرح توسعه فاز 1 خالص‌سازی و فاز 2 خالص‌سازی را در دست داریم که تا پایان سال 1401 فاز 1 حدود 80درصد و فاز 2 حدود 10درصد پیشرفت داشته‌اند و تمام تلاش مجموعه این است که فاز 1 در نیمه سال 1402 و فاز 2 در پایان سال جاری به بهره‌برداری برسد.

وی در مورد بازارهای صادراتی جم پیلن تصریح کرد: ترکیه، کشورهای اروپایی، روسیه و به طور کلی کشورهای CIS بازارهای صادراتی جم پیلن هستند که در زمان‌هایی که صادرات توجیه پذیر بوده، به صورت سنواتی صادرات داشته است. ترکیه نیز به دلیل نزدیکی و توجیهی که دارد، بیشترین سهم را به خود اختصاص داده است.

به گفته حق پناه، در بودجه شرکت برای سال 1402 حدود 4هزار میلیارد تومان 1402 سود دیده شده است که جزئیات آن به صورت دقیق در سامانه کدال وجود دارد.

مطالب مشابه

دنده هوایی بازار

  • 9 ساعت پیش
عادی

ایجاد خلل در قواعد بازار سرمایه به دنبال سیاست قیمت‌گذاری دستوری

  • 9 ساعت پیش
آزاد

مراسم افتتاحیه پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت مالی برگزار شد

  • 10 ساعت پیش
آزاد

نیاز به درایوری قوی‌تر برای شروع حرکت قدرتمند بازار

  • 16 ساعت پیش
VIP

تقسیم سود ۲۰ تومانی در «ولبهمن»/ کاهش نرخ مس و آلومینیم

  • 17 ساعت پیش
VIP

دیدگاه کاربران