«تنوین» ۷ همت اوراق بدهی جدید منتشر می‌کند

در روز جاری، نشست خبری تأمین سرمایه نوین با موضوع ارائه گزارش و بررسی عملکرد شرکت در سال گذشته و جاری برگزار شد.

 به گزارش آوای آگاه؛ داوود رزاقی، مدیرعامل تأمین سرمایه نوین در این نشست گفت: شرکت موفق شد در سال ۱۴۰۱ سود خالص ۱۸.۵۸۲ میلیارد ریالی، سود خالص تلفیقی ۱۸.۹۴۷ میلیارد ریالی و بازدهی حقوق مالکانه ۴۸درصدی کسب کند.

وی درمورد افزایش سرمایه شرکت در سال 1401 توضیح داد: شرکت در سال ۱۴۰۱ افزایش سرمایه‌ای انجام داد و بر این اساس، سرمایه فعلی شرکت ۲هزار و ۴۵۰ میلیارد تومان است. این افزایش سرمایه از محل سود انباشته بوده است.

به گفته رزاقی، حجم منابع صندوق‌های سرمایه‌گذاری تنوین در سال ۱۴۰۱ مبلغ ۳۶۳هزار میلیارد ریال بوده است. همچنین تنوین در سال گذشته تأمین مالی ۶۹.۸۰۰هزار میلیارد ریالی مبتنی بر بدهی و سرمایه انجام داده است.

مدیرعامل تنوین عنوان کرد: شرکت در سال ۱۴۰۰، ۹هزار میلیارد تومان اوراق منتشر کرد. ضمن اینکه به میزان ۳۵.۳۵۰ میلیارد ریال سررسید اوراق بدهی در این شرکت در سال ۱۴۰۱ انجام شده است.

وی گفت: حجم تأمین مالی انجام شده توسط تنوین از زمان تأسیس تاکنون ۳۱۴.۱۴۰ میلیارد ریال بوده است.

رزاقی اعلام کرد: ۱۰ صندوق فعال تحت مدیریت این شرکت است. همچنین بیشترین حجم اوراق منتشر شده در سال ۱۴۰۱ اوراق مرابحه به حجم ۳۲.۵۰۰ میلیارد ریال بوده است.

مدیرعامل تأمین سرمایه نوین توضیح داد: ۲هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان درآمد عملیاتی شرکت در سال ۱۴۰۱ است. همچنین معافیت مالیاتی که در بودجه ۱۴۰۱ دیده شد، برای شرکت خوب بود و ۱۰۰ میلیارد تومان در منابع صرفه جویی شد.

به گفته وی، دارایی‌ها تحت مدیریت شرکت تا پایان ۱۴۰۱، ۵هزار میلیارد تومان و سود قابل تقسیم در مجمع ۱۸.۲۵۱ میلیارد ریال است. همچنین ۳۳درصد نسبت کفایت سرمایه شرکت به بدهی در سال ۱۴۰۱ است.

رزاقی تصریح کرد: حفظ جایگاه برتر تأمین سرمایه نوین در بین نهادهای مالی، تمرکز بر کسب بیشترین بازده دارایی‌ها در صورت عدم تقسیم سود حداکثری در مجمع، استفاده از فرصت‌ مالیاتی افزایش سرمایه از محل سود انباشته در مجمع سال ۱۴۰۱، انتشار ۷هزار میلیارد تومان اوراق بدهی جدید با ضمانت بانک اقتصاد نوین، توسعه کمی و کیفی صندوق‌های سرمایه‌گذاری و افزایش منابع آن به ۴۸۰هزار میلیارد ریال، ارتقاء جایگاه شرکت به عنوان برند برتر در ارائه خدمات مالی مانند ارزشیابی و ادغام و تملیک و استفاده از ابزار و فناوری‌های نوین در ارائه خدمات مالی و جذب منابع در بستر IT و شبکه‌های اجتماعی و مجازی از اهداف تأمین سرمایه نوین در سال ۱۴۰۲ است.

مدیرعامل تنوین اعلام کرد: سامانه نیپ مارکت تنوین به تازگی رونمایی شده است و دو استراتژی کلی دارد؛ تسهیل سرمایه‌گذاری در صندوق‌های صدور و ابطالی و مدیریت داده‌های کلان و بهینه‌سازی بستر هوش تجاری شرکت.

وی در مورد صندوق پالایش یکم گفت: بازارگردان پالایش یکم ۵ ماه است که کار خود را شروع کرده و برنامه داریم در سال جاری، P/NAV شرکت به قیمت برسد.

رزاقی درمورد پیش‌بینی خود از روند بازار سرمایه توضیح داد: پیش‌بینی این است که بازار تا پایان فصل مجامع و مردادماه، روند ملایم و رو به بالایی داشته باشد.

مدیرعامل تأمین سرمایه نوین اعلام کرد: تأسیس صندوق‌های جدید از برنامه‌های شرکت است، اما بانک مرکزی برای چنین موردی به سختی مجوز می‌دهد. همچنین تنوین برنامه افزایش سرمایه هم دارد، اما در ابتدا باید دید در مجمع چه میزان سود تقسیم می‌شود.

مطالب مشابه

ایجاد خلل در قواعد بازار سرمایه به دنبال سیاست قیمت‌گذاری دستوری

  • 7 ساعت پیش
آزاد

مراسم افتتاحیه پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت مالی برگزار شد

  • 9 ساعت پیش
آزاد

نیاز به درایوری قوی‌تر برای شروع حرکت قدرتمند بازار

  • 15 ساعت پیش
VIP

تقسیم سود ۲۰ تومانی در «ولبهمن»/ کاهش نرخ مس و آلومینیم

  • 15 ساعت پیش
VIP

فروشنده‌های خواب‌آلود!

  • 3 روز پیش
عادی

دیدگاه کاربران