مشاور سرمایه‌گذاری آوای آگاه

«صبا» 550 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت گروه مالی صبا تأمین با حضور بیش از ۸۹درصدی سهامداران برگزار شد.

به گزارش آوای آگاه؛ مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت گروه مالی صبا تأمین با حضور بیش از ۸۹درصدی سهامداران برگزار شد. مهم‌ترین نکات مطرح شده در این جلسه به شرح زیر است:

براساس آمار بانک جهانی، قیمت نفت برنت ۸۶، مس ۸.۰۰۰، سنگ آهن ۱۱۰، طلا ۱.۷۵۰، اوره ۳۱۵ و گاز طبیعی اروپا ۱۷ برای سال ۲۰۲۴ پیش‌بینی شده است که این نشان می‌دهد در قیمت‌های جهانی با افتی مواجه هستیم که در بازار سرمایه ایران هم اثرگذار است.

دو برابر شدن معافیت مالیاتی ناشی از درآمد عملیاتی از ۵درصد به ۱۰درصد و امکان استفاده از معافیت مالیاتی تا سقف ۲۰درصد در صورت رسیدن شناوری به ۲۰درصد، برخی از مزایای انتقال صبا از فرابورس به بورس است.

اصلاح پرتفوی سرمایه‌گذاری‌های صبا به سمت شرکت‌هایی با بازدهی نقدی و سود تقسیمی بالاتر، عرضه بیش از ۶۰درصد محصولات شرکت ذوب آهن اصفهان در بورس کالا، اخذ کرسی هیأت مدیره در تمامی ارکان بازار سرمایه و بازارگردانی سهام شرکت‌های تابعه شستا برخی از اقدامات مهم صبا در سال مالی مورد گزارش است.

برنامه‌های آتی شرکت عبارت است از: بهینه‌سازی پرتفوی سرمایه‌گذاری‌های شرکت براساس شرایط روز بازار و اقتصاد کلان و حرکت به سمت DPS محور شدن پرتفوی سرمایه‌گذاری‌ها، تأسیس شرکت لیزینگ با رویکرد پذیره‌نویسی عمومی و عرضه در بازار فرابورس ایران، انجام فرآیند عرضه و پذیرش سهام شرکت‌های گروه شستا در بازار بورس و فرابورس ایران، افزایش سقف صندوق بخشی صنعت پتروشیمی توسط سبدگردان اندیشه صبا.

برنامه‌ریزی جهت ورود به حوزه اینشورتک، راه‌اندازی سامانه برخط فروش بیمه‌نامه توسط شرکت کارگزاری بیمه تأمین آینده و توسعه خدمات درون‌گروهی به مجموعه شرکت‌های تابعه شستا از دیگر برنامه‌های آتی شرکت است.

در پاسخ به پرسش سهامداران مطرح شد:

برای ورود شرکت‌های سنگ‌آهن مرکزی و ستاره خلیج فارس به بورس، جلسات متعددی با وزیر برگزار شده است.

افزایش سرمایه شستا از محل شرکت‌های تأمین احتماعی در دستور کار است.

افزایش سرمایه صبا در مرحله حراج حق تقدم‌های پذیره‌نویسی نشده است و احتمالا تا ۴ ماه آینده ثبت می‌شود.

در انتهای مجمع، به ازای هر سهم ۵۵۰ ریال سود تقسیم شد.

مطالب مشابه

تصویب افزایش سرمایه ۲۲درصدی «بپاس»/ پیش‌بینی سود ۴۹۰ ریالی برای امسال

  • 3 روز پیش
آزاد

نیاز «ثغرب» به افزایش سرمایه از آورده نقدی/ «ثغرب» 101 ریال سود تقسیم کرد

  • 3 روز پیش
آزاد

«مبین» افزایش سرمایه می‌دهد

  • 3 روز پیش
آزاد

تقسیم سود 774 ریالی در مجمع «تماوند»

  • 3 روز پیش
آزاد

شرح دلایل خریداری سهام «شیران» توسط «واتی» در مجمع

  • 18 روز پیش
آزاد

دیدگاه کاربران