مشاور سرمایه‌گذاری آوای آگاه

مولدسازی دارایی‌ها؛ استراتژی «شهر»

روز دوشنبه (27 شهریورماه)، جلسه‌ هم‌اندیشی با موضوع معرفی پتانسیل‌های گروه مالی شهر و زیرمجموعه‌ها با حضور مدیران عامل شرکت‌های میلاد شهر، توسعه نور دنا، سرمایه‌گذاری طوبی و برخی کارشناسان به همراه تعدادی از مدیران ارشد گروه مالی شهر برگزار شد.

به گزارش آوای آگاه؛ جلسه‌ هم‌اندیشی با موضوع معرفی پتانسیل‌های گروه مالی شهر و زیرمجموعه‌ها در روز دوشنبه برگزار شد. در این نشست هم‌اندیشی که در محل شرکت گروه مالی برگزار شد، در ابتدا اسماعیل درگاهی، مدیرعامل شرکت به تحلیل و بررسی آخرین وضعیت بازار سرمایه و تحولات اقتصاد کلان کشور پرداخت و به اهم استراتژی‌ها و برنامه‌های شرکت به منظور تکمیل زنجیره مالی شرکت، بهینه‌سازی پرتفوی و به تبع آن بهبود عملیات و سودآوری شرکت اشاره کرد.

در ادامه نیز محمد علیمرادی، مدیر سرمایه‌گذاری شهر گفت: گروه مالی شهر بر آن است ضمن تکمیل فرآیند خدمات مالی بانک شهر، زمینه گسترش فعالیت‌های بانک در تمام عرصه‌های مالی از جمله تأمین مالی، لیزینگ، کارگزاری، سرمایه‌گذاری، مشاوره سرمایه‌گذاری، بیمه و گردشگری را فراهم کند.

وی درخصوص پرتفوی بورسی و غیربورسی گروه مالی شهر بیان کرد: جمع ارزش پرتفوی غیربورسی گروه مالی شهر بیش از ۴۱هزار میلیون ریال و جمع ارزش روز پرتفوی بورسی آن نیز بیش از ۲۸هزار میلیارد ریال است. در پرتفوی بورسی گروه مالی شهر ۱۹درصد پرتفوی را فلزات اساسی، ۱۸درصد را پالایشی‌ها و ۱۶درصد را دارویی‌ها تشکیل می‌دهد.

علیمرادی در بخش دیگری از صبحت‌های خود به جایگاه تأمین سرمایه تمدن در بازار سرمایه اشاره کرد و افزود: تمدن از نظر حجم تعهد پذیره‌نویسی در جایگاه اول و از لحاظ حجم سرمایه در رتبه پنجم قرار دارد. همچنین ارزش دارایی‌های تحت مدیریت شرکت‌های تأمین سرمایه نزدیک به ۸۲۰هزار میلیارد ریال است که بعد از تأمین سرمایه لوتوس در جایگاه دوم قرار می‌گیرد.

مدیر سرمایه‌گذاری شهر درخصوص پتانسیل‌های شرکت سرمایه‌گذاری شهر آتیه گفت: موضوع فعالیت اصلی شرکت، سرمایه‌گذاری در پروژه‌های ساختمانی و عمرانی از قبیل طراحی، نظارت و اجراء است. سهامدار ۱۰۰درصدی این شرکت، گروه مالی شهر بوده و در حال حاضر سرمایه شرکت بالغ بر 10هزار میلیارد ریال است. این شرکت نزدیک به ۱۲هزار میلیارد تومان پروژه در حوزه‌هایی چون توسعه حمل و نقل ریلی، احداث پروژه‌های عظیم اداری، تجاری، فرهنگی و چند منظوره، ساخت راه‌ها و تقاطع‌ها، ابنیه خدمات شهری و سازه‌های شهری، راه‌اندازی و استقرار سیستم‌های ترافیکی، تأمین تجهیزات و ماشین آلات راه‌سازی و خدمات شهری، تأمین ناوگان حمل و نقل شهری و... در دست دارد. همچنین پروژه‌های عظیمی نظیر خط ۶ و ۷ متروی تهران، خط ۲ متروی اصفهان، خط ۲ متروی شیراز، میدان آذربایجان تبریز، مجتمع چند منظوره آیسان تبریز، مجتمع چند منظوره آفرینش شیراز، مرکز خرید تیراژه ۲ تهران، مجتمع فرانمای ایران (تهران)، مجتمع چند منظوره هرمزگان شیراز، بزرگراه شمالی کرج، بنکداری مواد غذایی تهران و شهر خودروی تهران، تنها برخی از پروژه‌های بزرگ انجام شده و در حال اجرای شهرآتیه در سه سال اخیر است.

وی تصریح کرد: گروه مالی شهر برنامه دارد در پاییز سال جاری، شرکت سرمایه‌گذاری شهر آتیه را در بازار فرابورس ایران عرضه کند.

علیمردای همچنین به بیان ظرفیت‌های قابل توجه شرکت آب برق کیش پرداخت و گفت: این شرکت از سال گذشته به سوددهی رسیده و تنها شرکت انحصاری در کیش است که آب و برق مورد نیاز جزیره را تأمین می‌کند. ظرفیت تولید اسمی برق در شرکت آب و برق کیش در حال حاضر ۲۷۰ مگاوات و ظرفیت عملی ۱۷۵ مگاوات است که با نصب و راه‌اندازی واحد جدید تولید، ظرفیت‌های اسمی و عملی به ترتیب به ۲۹۵ و ۱۹۰ مگاوات خواهد رسید که می‌توان از ظرفیت مازاد تولید برق آن برای استخراج رمزارز نیز استفاده کرد. همچنین شرکت آب و برق کیش در زمینه نمک‌زدایی آب دریا، تأمین آب شرب بهداشتی و برق مورد نیاز ساکنین جزیره کیش نیز فعالیت می‌کند.

مدیر سرمایه‌گذاری شهر خاطرنشان کرد: گروه مالی شهر قصد دارد تا پایان مهرماه شرکت آب و برق کیش را واگذار کند که علاوه بر شناسایی سود، منابع حاصل از آن کمک شایانی به جریان نقدینگی شرکت خواهد کرد.

وی در بخش پایانی سخنان خود به دو شرکت توسعه اعتبار سنجی شهر و توسعه گردشگری شهرآیین هم اشاره‌ای کرد و گفت: شرکت توسعه گردشگری شهرآیین در حال حاضر جزء واحدهای تجاری تابعه شرکت گروه مالی شهر و واحد تجاری نهایی گروه بانک شهر است. فعالیت اصلی این شرکت ارائه خدمات اقامتی در هتل ساحلی ایزدشهر، ارائه خدمات بلیط سفر، ارائه خدمات تور و رزرو هتل های داخلی و خارجی، ارائه خدمات پایش سلامت کارکنان، ارائه خدمات درمانی در درمانگاه سبز شهر، ارائه خدمات مشاوره تبلیغاتی شامل تدوین استراتژی، تولید محتوا، طراحی، برنامه ریزی و اجراست. بعد از توسعه گردشگری شهرآیین، شرکت توسعه اعتبارسنجی شهر قرار دارد که به صورت سهامی خاص و با هدف اعتبارسنجی اشخاص حقیقی و حقوقی به منظور مدیریت و اندازه‌گیری ریسک‌های اعتباری در چارچوب قوانین و مقررات کشور تأسیس شده است. فعالیت اصلی شرکت ارائه کلیه خدمات مرتبط با اعتبار سنجی اشخاص حقیقی و حقوقی، تهیه، تأمین، ذخیره‌سازی و پردازش اطلاعات برای اعتبارسنجی و خدمات مرتبط برای کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی، در صورت نیاز پس از اخذ مجوز از مرجع ذیربط، مشارکت با بانک‌ها، مؤسسه‌های مالی و اعتباری و مؤسسه‌های رتبه‌بندی داخلی و بین‌المللی، بررسی و ارزیابی توان ایفای تعهدات مشتریان اعتباری بانک‌ها و... است.

علیمردای در پایان پیش‌بینی سود سال مالی منتهی به 1402/۱۲/29 شرکت را بدون احتساب سود حاصل از فروش دارایی‌ها ۳۸۴ و برای سال مالی آتی حدود ۶۰۰ ریال اعلام کرد.

مطالب مشابه

از پیشرفت چشمگیر نیروگاه مبارکه تا افزایش سهم درآمدهای غیر فولادی

  • 4 روز پیش
آزاد

افتتاح خط تولید سرم‌سازی «ددانا»

  • 5 روز پیش
آزاد

عرضه اولیه شهر آتیه در دستور کار «شهر»

  • 5 روز پیش
آزاد

مروری بر پروژه‌های در دست اجرای «تجلی»

  • 9 روز پیش
آزاد

نفوذ «نیان» به بازار مزارع خورشیدی

  • 9 روز پیش
آزاد

دیدگاه کاربران