مشاور سرمایه‌گذاری آوای آگاه

راه‌اندازی خط تولید سرم‌های تزریقی «ددانا»

یکی از مدرن‌ترین خطوط توليد سرم‌های تزریقی به ‌زودی در داروسازی دانا افتتاح خواهد شد. با شروع فعالیت این خط تولید، بیش از 10درصد سرم کشور در این داروسازی توليد خواهد شد؛ ارزش اقتصادی این پروژه 7هزار میلیارد ریال بوده و برای 100 نفر به ‌صورت مستقیم و 500 نفر به صورت غیرمستقیم اشتغال‌ ایجاد می‌کند.

به گزارش آوای آگاه به نقل از روابط عمومی شرکت مدیریت طرح و توسعه آینده پویا؛ عملیات این پروژه از سه سال گذشته آغاز شد، اما به دلیل تحریم‌های ظالمانه روند آن کند بود. بیش از 50درصد عملیات عمرانی و جاگذاری دستگاه‌ها به صورت شبانه‌روزی در 6ماه گذشته صورت گرفته است.

سرم‌های تولیدی این واحد به لحاظ استفاده از طرح‌های دانش بنیان بسیار باکیفیت است. از مزیت‌های این طرح، سیستم آب‌سازی پیشرفته بوده و استفاده از مواد اولیه پروپیلن یکی دیگر از ویژگی‌های این طرح تولیدی است. ظرفیت اسمی خط توليد سرم داروسازی دانا سه میلیون باتل نیم لیتری در ماه است. ارزش اقتصادی این پروژه 700 میلیارد تومان بوده و برای 100 نفر به صورت مستقیم و برای 500 نفر به صورت غیرمستقیم اشتغال‌ ایجاد می‌کند.

داروسازی دانا در شهر تبریز واقع شده و از شرکت‌های زیرمجموعه هلدینگ شفادارو است. شفادارو نیز از جمله شرکت‌های هلدینگ طرح و توسعه آینده پویا است.

مطالب مشابه

نگاهی تحلیلی به صنعت مس در تالار شیشه‌ای

  • 2 ساعت پیش
آزاد

افتتاح اولین کارخانه تولید انبوه موتورهای مغناطیس دائم پربازده "نیان"

  • 2 ساعت پیش
آزاد

عبیدی البرز چه زمانی به بهره‌برداری می‌رسد؟

  • 3 روز پیش
آزاد

«جم پیلن» طرح سرمایه‌گذاری بلندمدت کنگان را دنبال می‌کند

  • 4 روز پیش
آزاد

عرضه سه محصول جدید «شیران» در بورس انرژی

  • 5 روز پیش
آزاد

دیدگاه کاربران