مشاور سرمایه‌گذاری آوای آگاه

جریان نقدینگی بازار طی هفته چهارم آبان ماه/ چرخش مالکیت بازار به نفع حقوقی‌ها

مالکیت بازار در هفته سوم آبان ماه پس از 9 هفته پی در پی به دست حقیقی‌ها افتاده بود، اما در هفته چهارم آبان ماه مجددا به سمت حقوقی‌ها چرخید. در هفته‌ای که گذشت، شاهد تغییر حدود 725 میلیارد تومان از مالکیت بازار به نفع حقوقی‌ها بودیم.

به گزارش آوای آگاه؛ مالکیت بازار در هفته سوم آبان ماه پس از 9 هفته پی در پی به دست حقیقی‌ها افتاده بود، اما در هفته چهارم آبان ماه مجددا به سمت حقوقی‌ها چرخید. در هفته‌ای که گذشت، شاهد تغییر حدود 725 میلیارد تومان از مالکیت بازار به نفع حقوقی‌ها بودیم.

کل هفتگی

کدام صنایع و نمادها بیشترین جابجایی مالکیت حقیقی به حقوقی را تجربه کردند؟

بیشترین جابجایی مالکیت حقیقی به حقوق در صنایع بانک‌ها و موسسات، خودرو و ساخت قطعات و محصولات شیمیایی رقم خورد. صنایع فرآورده‌های نفتی، فلزات اساسی، شرکت‌های چند رشته‌ای صنعتی، فعالیت‌های کمکی به نهادهای مالی، کاشی و سرامیک، لاستیک و پلاستیک و سرمایه‌گذاری‌ها در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند.

صنعت

صنعت بانکداری در راس جابجایی نقدینگی از سوی حقیقی‌ها به حقوقی‌ها قرار گرفت. این وضعیت برای یازدهمین هفته پی در پی ادامه یافته است. با این وجود حجم این جابجایی نسبت به هفته سوم آبان ماه ۳.۷ برابر شد.

بانک

صنعت خودرو و ساخت قطعات نیز برای یازدهمین هفته پیاپی شاهد تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی بود. در هفته چهارم آبان ماه، مقدار این جابجایی نسبت به هفته گذشته بیش از 7 برابر شد.

خودرو​​​​​​​

محصولات شیمیایی بعد از یک هفته مجددا با جابجایی نقدینگی از حقیقی به سمت حقوقی همراه بود؛ رقمی معادل 147 میلیارد تومان.

محصولات شیمیایی

از بین نمادها ونوین، وبملت، شپنا، خساپا، فملی، خودرو، شبندر، وسالت و وبصادر عمده‌ترین جابجایی مالکیت حقیقی به حقوقی را تجربه کردند.

نماد

معرفی صنایع و نمادهایی که با بیشترین اقبال حقیقی همراه شدند

در صنایع حمل و نقل، انبارداری و ارتباطات، انبوه‌سازی، املاک و مستغلات و استخراج نفت گاز و خدمات جنبی شاهد بیشترین تزریق نقدینگی از سوی حقیقی‌ها بودیم. صنایع استخراج کانه‌های فلزی، محصولات غذایی، زراعت و خدمات وابسته، سایر محصولات کانی غیرفلزی، واسطه‌گری‌های مالی و پولی، خدمات فنی و مهندسی و ماشین‌آلات و دستگاه‌های برقی نیز در جایگاه‌های چهارم تا دهم عمده‌ترین جذب پول خرد قرار گرفتند.

صنعت حمل و نقل با جذب حدود 83 میلیارد تومان صدرنشین ورود پول خرد شد. رقمی که نسبت به هفته قبل 10درصد رشد داشت. در هفته سوم آبان ماه، تراز پول خرد این صنعت پس از یک هفته مثبت شده بود.

حمل و نقل

صنعت انبوه‌سازی نیز برای دومین هفته پی در پی شاهد ورود نقدینگی از سوی حقیقی‌ها بود. در هفته چهارم آبان ماه، سرمایه‌ای که از سوی حقیقی‌ها به این صنعت تزریق شد 215درصد نسبت به هفته سوم آبان ماه افزایش یافت.

انبوه سازی

استخراج نفت گاز پس از دو هفته متوالی، در هفته چهارم آبان ماه توانست با جذب 50 میلیارد تومان نام خود را به عنوان سومین صدرنشین ورود پول حقیقی ثبت کند.

استخراج نفت و گاز

نمادهای فزر، حفاری، ثمسکن، وساخت، حآفرین، کایزد، غکورش، توریل، ثغرب و زشریف در جذب پول خرد موفق‌تر از سایر نمادها ظاهر شدند.

مطالب مشابه

وقایع‌نگاری از بازار طی هفته دوم آذرماه/ چرخش بازار بر مدار تجدید ارزیابی دارایی‌ها

  • 3 روز پیش
آزاد

معکوس پرگاز خودرویی‌ها!

  • 4 روز پیش
عادی

سیزده بدر حجم‌ها!

  • 5 روز پیش
عادی

تولد تجدیدی‌ها

  • 6 روز پیش
عادی

دیدگاه کاربران