مشاور سرمایه‌گذاری آوای آگاه

سوال دارید؟

مشاهده راهنمای ثبت پرسش

سلام خسنه نباشید نماد دارایکم وضعیتش به شکل هست به نظر شما الان و سال جدید الان چند روزی رشد کرده سقف رشد نماد تا کجا هست - اصلاح و یا مقاومت تشکر

پرسیده شده توسط حسین مبصری در تاریخ 1401/12/24

صندوق‌های سرمایه‌گذاری نماد: دارا یکم

با سلام و احترام

کاربر عزیز
 افزایش قیمت اخیر صندوق دارا یکم به 2 دلیل رخ داد: رشد قیمتی نمادهای بانکی که عمده پرتفوی دارا یکم را تشکیل می دهند( 91% پرتفوی دارا یکم 3 بانک ملت و تجارت و صادرات هستند) و دلیل دوم انتخاب رکن بازارگردان برای این صندوق براساس تصمیمات مجمع صندوق منتشره در سایت کدال در تاریخ 24 اسفندماه بود.
 از آنجا که با شروع به فعالیت بازارگردان در صندوق پالایشی یکم که ماهیت مشابهی با دارا یکم از لحاظ مدیریت دارد، فاصله قیمت از nav پالایش طی 50 روز معاملاتی از 33 درصد به حدود 5 درصد رسیده است، انتظار می رود صندوق دارا یکم نیز روند مشابهی را تجریه کند. فاصله قیمت با nav دارا یکم در حال حاضر 16% است.
همچنین صندوق دارا یکم در حال حاضر به ازای هر واحد 3085 ریال سود دربافتی از دارایی ها دارد و در تاریخ 8 فروردین ماه مجمعی با موضوع تقسیم سود خواهد داشت که خود می تواند محرکی برای افزایش قیمت این صندوق باشد.
لازم به ذکر است که در مجمع مشابهی که برای صندوق پالایشی یکم در تاریخ 11 دی ماه برگزار شده بود، نظر به عدم تقسیم سود و صرف منابع آن برای بازارگردانی بود که ممکن است اتفاق مشابهی برای دارا یکم نیز رخ بدهد و با تخصیص این منابع به بازارگردانی، فاصله ثیمت تا nav با سرعت بیشتری کاهش یابد. فلذا مجموعا صندوق دارا یکم پتانسیل افزایش قیمت تا رسیدن به محدوده های nav را دارد.

 

سپاس از اعتماد شما