مشاور سرمایه‌گذاری آوای آگاه

سوال دارید؟

مشاهده راهنمای ثبت پرسش

شرایط اگاس زمرد صندوق هموزن اهرم برای میان یا بلند مدت بگید .ایا در صورت ریزش ناگهانی درصف فروش میمونیم؟برای وروود چارت رصد کنیم و در اصلاح بخریم؟

پرسیده شده توسط مرجان شیرانی در تاریخ 1402/01/22

صندوق‌های سرمایه‌گذاری نماد: وصندوق

با سلام و احترام

کاربر عزیز

صندوق های در سهام با دید بلندمدت 3 تا 5 ساله  برای سرمایه گذاری جذاب هستند و عموما در این بازه زمانی می توانند بازدهی بالاتری از بازارهای موازی و حتی شاخص کل بورس داشته باشند بنابراین با دیدگاه میان مدت  یا بلندمدت گزینه های مناسبی هستند. برای مثال بازدهی 5ساله آگاس 4700 درصد بوده و در همین مدت شاخص کل 2200 درصد بوده است.
برای صندوق ها مزیت های دیگه ای هم وجود داره:
1) به دلیل وجود بازارگردان ریسک نقدشوندگی ندارند و نگرانی بابت  صف خرید و فروش  وجود نداره.(البته در موارد خیلی خاصی اتفاق افتاده که انگشت شمار هستند)
2) کارمزد معاملاتیشون بسیار کمتر از معاملات سهام هست و مالیات فروش ندارند.
3)  پرتفوی متنوع و مدیریت فعال دارند که در شرایط مختلف بازار سعی بر گرفتن بهترین تصمیمات برای پرتفوی دارند.
4) نمادشون بسته نمیشه و مواردی مثل تقسیم سود و افزایش سرمایه و ... ندارند.

با توجه به تنوع صندوق های سرمایه گذاری موجود در بازار پیشنهاد می کنم سبدی از صندوق های سرمایه گذاری داشته باشید. وزن بیشتر در سبدتون رو به آگاس،زمرد و هموزن اختصاص بدید و مقدار کمتری برای اهرم درنظر بگیرید زیرا صندوق اهرم به دلیل خاصیت اهرمی  آن ریسک بالاتری از سایر صندوق های سهامی دارد. همچنین برای ورود می تونید خرید پله ای رو در نظر داشته باشید و چارت این  صندوق ها رو رصد کنید.
 

سپاس از اعتماد شما