قرارداد مشاوره سرمایه گذاری در فضای مجازی

آخرین به‌روزرسانی: 1400/7/3

بر اساس دستورالعمل تاریخ 1389/3/4 هیأت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار تهران، قرارداد ذیل فی مابین شرکت مشاور سرمایه گذاری آوای آگاه به نمایندگی محمدرضا سرمدی (مدیرعامل) و مهدی گودرزی (رئیس هیئت مدیره) به نشانی تهران، خیابان نلسون ماندلا، بالاتر از میرداماد، بن بست پیروز، پلاک 13 که من بعد مشاور نامیده می شود از یک طرف و مشتری از طرف دیگر، به شرح آتی منعقد و طرفین ملزم به رعایت مفاد آن می گردند.

ماده 1- تعاریف :

سایت آوا: سایت آوا به آدرس ava.agah.com که خدمات مشاور از طریق این سایت ارائه می گردد.

تحلیل بنیادی: یک نوع روش تجزیه و تحلیل است که بر اطلاعات و آمار کلیدی مندرج در صورت‌های مالی شرکت‌ها، آمار اقتصاد کلان کشور و عوامل تاثیرگذار بر صنایع مختلف تمرکز دارد.

تحلیل تکنیکال: روشی برای ارزیابی اوراق بهادار با استفاده از نمودارها و داده‌هایی مانند قیمت و حجم معاملات است. این نوع تحلیل سعی دارد از نمودارها و سایر ابزارها برای تشخیص الگوها استفاده کند و پیشنهاداتی برای آینده ارائه دهد.

سیگنال معاملاتی: سیگنال معاملاتی سیستمی است برای ارائه پیشنهادهای خرید و فروش سهام که از نتیجه تحلیل های بنیادی، تکنیکال یا سایر ابزارهای تصمیم گیری صورت می گیرد.

فروشگاه خدمات: شامل بسته های خدماتی مشاور به همراه حق الزحمه پرداختی است که در صفحه اصلی سایت آوا در دسترس است.

کارت شارژ: کدی است که از طرف مشاور به مشتری جهت استفاده از خدمات مشاور هدیه داده می شود.

ماده 2- موضوع قرارداد :

موضوع قرارداد عبارت است از ارائه اخبار و اطلاعات و تحلیل بنیادی در زمینه خرید و فروش یا نگه داری اوراق بهادار همراه با ارائه گزارش های روزانه و تحلیل تکنیکال و سیگنال های معاملاتی نسبت به روند قیمت، عرضه و تقاضا و ارزش (قیمت گذاری) اوراق بهادار و همچنین سایر رویدادهای مالی مربوط به بازار پول، بازار سرمایه و طلا و ارز در کشور

 • تبصره 1: کلیه اخبار و گزارش ها و تحلیل های مندرج در ماده 2 به صورت حرفه ای و شخصی بوده و مشتری در پذیرش آن ها و استفاده از تحلیل های انجام شده کاملا آزاد و مشاور مسئولیتی در قبال معاملات انجام شده از سوی مشتری بر اساس اطلاعات و اخبار موضوع قرارداد نخواهد داشت.
 • تبصره 2: مشاور موظف است کلیه اخبار تأیید شده و غیر تأیید حاکی از شنیده ها را در بستر سایت آوا مشخص نماید.

ماده 3- مدت قرارداد :

مدت قرارداد از تاریخ استفاده از بسته های ارائه شده در بستر سایت آوا تا پایان مدت زمان بسته خریداری شده از سوی مشتری می باشد و در صورت خرید بسته جدید قابل تمدید است.

ماده 4- مبلغ قرارداد و نحوه پرداخت :

پرداخت حق الزحمه مشاور بر اساس صورتحساب صادره و ارائه شده به مشتری از طریق سایت آوا و واریز به حساب بانکی متعلق به مشاور مندرج در سایت مذکور صورت می پذیرد. مبلغ حق الزحمه بر مبنای تعرفه های ارائه شده در فروشگاه خدمات سایت آوا خواهد بود. نحوه پرداخت نیز از طریق درگاه پرداخت الکترونیکی و یا ارائه ی فیش واریز نقدی به حساب بانکی متعلق به مشاور و یا کارت شارژ سایت انجام می گیرد.

 • تبصره 3: استفاده مشتری از محصولات رایگانی که در بستر سایت آوا درج گردیده تابعی از ماده 4 نبوده و به صورت رایگان می باشد.

ماده 5- تعهدات طرفین :

1-5- تعهدات مشاور :

 • انتقال خبرهای تأثیرگذار و تحولات بازارهای مالی همراه پیش بینی تأثیرات آن ها بر روند آتی سهام شرکت ها
 • ارائه تحلیل بنیادی و تکنیکال بر اساس اصول علمی مورد قبول
 • پیشنهاد در مواردی همچون مشارکت یا عدم مشارکت در افزایش سرمایه شرکت ها
 • ارائه خدمات مطابق با نوع و شرایط اشتراک تعریف شده در فروشگاه خدمات
 • ارائه سبد سرمایه گذاری مربوط به کد مشاور به صورت ماهانه
 • اطلاعات مشتری نزد مشاور محرمانه تلقی و مشاور نمی تواند آن ها را بدون اجازه کتبی مشتری افشا یا به دیگری اعطا نماید مگر در چهارچوب مواردی که در این دستورالعمل مجاز یا بر اساس احکام و دستورات قضایی مکلف به اعطا، افشا یا انتشار اطلاعات مذکور باشد.
 • مشاور ملزم به اجرای آن بخشی از قرارداد، که با قوانین و مقرراتی که بعداً به تصویب می رسد و مغایر با قرارداد است، نبوده و از این بابت مسئولیتی برای جبران خسارت وارده به مشتری نخواهد داشت.

2-5- تعهدات مشتری :

 • تکمیل فرم اطلاعات و مدارک شناسایی مطابق قوانین سازمان بورس و اوراق بهادار به صورت کامل و صحیح
 • مراقبت از کد کاربری، کلمه عبور و استفاده شخصی یا حقوقی از آن مطابق اشتراک
 • عدم ترویج شایعات، اخبار غیرموثق، مطالب غیراضافی و حاشیه سازی در تالارها و سایر بخش های سایت
 • مطالعه کامل مطالب سایت و تصمیم گیری با در نظر گرفتن کلیه ابعاد و جوانب و بر اساس ریسک پذیری شخص
 • مشتری متعهد می گردد بر اساس قرارداد از دسترسی مذکور تنها برای تعداد مشخص شده استفاده نماید و در صورت عدم رعایت، اجازه لغو دسترسی و حذف مدت زمان باقی مانده از قرارداد را برای مشاور محفوظ می دارد.
 • عدم استفاده از الفاظ رکیک و درج آن در سایت
 • عدم کپی و ارسال مطالب سایت به هر درگاه دیگری بدون ذکر منبع

تبصره 4: مشاور مجاز است در صورت عدم پایبندی مشتری در اجرای تعهدات مذکور بدون اطلاع قبلی و به تشخیص خود نسبت به فسخ قرارداد و قطع دسترسی مشتری به سایت آوا اقدام نماید. بدیهی است در صورت اجرای این تبصره مشاور هیچ گونه خسارتی به مشتری پرداخت نخواهد کرد.

ماده 6- سایر شرایط قرارداد :

مشتری علاوه بر امضا این قرارداد همزمان مکلف شد نسبت به امضا الکترونیکی و تایید توافق نامه تنظیمی که به عنوان پیوست این قرارداد که فی مابین طرفین تنظیم و جزء لاینفک آن است، اقدام نماید.

ماده 7- خاتمه یا فسخ قرارداد :

 • 1-7- در صورت احراز تخلف و عدم انجام تعهدات از سوی مشتری، مشاور مجاز است به تشخیص خود و بدون اطلاع قبلی قرارداد را فسخ نماید و متعاقباً مراتب فسخ را به طریق مقتضی (تلفنی یا پیامک) اعلام خواهد نمود و در صورت فسخ قرارداد ناشی از تخلف مشتری، حق الزحمه دریافتی عودت داده نمی شود.
 • 2-7- در صورت انجام تعهدات از سوی مشتری و عدم احراز تخلف، مشاور مجاز است در هر زمان اقدام به خاتمه قرارداد نماید. در این صورت ضمن اعلام خاتمه قرارداد، حق الزحمه دریافتی تا زمان خاتمه قرارداد به مشتری عودت داده خواهد شد.

ماده 8- حل اختلاف :

کلیه اختلافات ناشی از اجرای این قرارداد و تعبیر و تفسیر از مفاد آن بدواً از طریق مذاکرات ظرف 10 روز از تاریخ تقاضای هر یک از طرفین در محل اقامتگاه قانونی مشاور حل و فصل خواهد شد. در صورت عدم تشکیل جلسه یا تشکیل جلسه و عدم حل اختلاف چه صورتجلسه بشود یا نشود موضوع حل اختلاف بر اساس ماده 36 قانون بازار اوراق بهادار حل و فصل خواهد شد.

ماده 9- اقامتگاه طرفین :

 • اقامتگاه مشاور: تهران، خیابان نلسون ماندلا، بالاتر از میرداماد، بن بست پیروز، پلاک 13
 • اقامتگاه مشتری: درج شده در اطلاعات شخصی مشتری بر روی سایت آوا

این قرارداد در 9 ماده، 4 تبصره و به صورت الکترونیکی بین طرفین مبادله گردید.